O topných panelech všeobecně

Teorie sálavého infratopení

Základem infratopení (neboli topných či sálavých panelů) je sálavá vrstva Qartztherm z uhlíkového nano kompozitu s minerály. Infratopení dále obsahuje:

 • izolační prvek s odrazivou vrstvou
 • kovový nebo dřevěný rám
 • nezávadný nátěr

Co byste o infratopení měli vědět

 • Infratopení nevyužívá žádné topné spirály spojené do smyček, jen kompaktní topné desky. Tím je zajištěna bezproblémová dlouhodobá funkčnost s dodržením parametrů po celou dobu životnosti - min. 50 let.
 • Vlivem nanesení křemičité sálavé vrstvy je několikanásobně zvětšen sálající povrch infrapanelů. Díky tomu je dosaženo ideálního přenosu tepla při zachování bezpečnosti. Povrchová teplota infratopení je jen 110 °C.
 • U sálavých infrapanelů nedochází ke zbytečné akumulaci tepla a ztrátám při vedení jako při teplovodním nebo podlahovém vytápění. Proto je jejich účinnost na velmi vysoké úrovni a oproti standardním systémům vytápění jsou až o 30 % úspornější.
 • Cílem celého systému infratopení je rovnoměrné rozložení více zdrojů tepla nižšího výkonu v prostoru, a tím docílení dalšího snížení instalovaného příkonu 20-30 W na m3.

Topné infrapanely pro Vaše zdraví i pohodu

Infratopení je založeno na principu sálání tepelné energie do prostředí. Při tomto sálání dochází k velmi rychlému navození tepelné pohody ve vytápěných prostorách. Infratopení navíc:

 • nespaluje kyslík
 • nevysouší vzduch
 • nevíří prach a mikroorganizmy – snižuje nebezpečí onemocnění (astma, zánět sliznic apod.)

Sálavé infrapanely tedy udržují zdravé a příjemné prostředí a pocit tepla je v jejich případě stejně rychlý a přirozený jako od slunečních paprsků.

7 výhod infratopení

 1. Velká výhoda infratopení je v možnosti dokonalé regulace v každé místnosti samostatně s rychlou odezvou na požadovanou teplotu. Není proto nutné počítat s časovou rezervou na zapnutí topení, jako je tomu např. u podlahového vytápění, kde silná vrstva materiálu v podlaze, který je třeba nahřát, prodlužuje odezvu topení.
 2. Sálavé infrapanely jsou primárně doporučeny k instalaci na strop, kde se sálavá část uplatňuje nejlépe. Zároveň jsou zde nenápadné a nezabírají žádné místo v obývacím nebo pracovním prostoru. Při rekonstrukci interiéru tak nejste tímto vytápěním limitováni.
 3. Všechny infrapanely vynikají jednoduchou montáží a nízkou povrchovou teplotou - díky tomu je lze instalovat i na hořlavé podklady.
 4. Infratopení nevyžaduje žádnou údržbu ani další náklady v průběhu používání. Jeho životnost je oproti klasickým otopným soustavám mnohem delší, min. 50 let. Takto dlouhá doba bez nákladů navíc spolu s úsporou při vytápění a cenou pořízení staví infrapanely na první místo.
 5. Sálavé infrapanely, jejich konstrukce a povrch jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů. Při jejich výrobě jsou používány pouze přírodní materiály.
 6. Sálavé infratopení Vám rádi vyhotovíme i jako topný obraz s potiskem na přání dle Vámi zvoleného motivu nebo fotografie. Poté se stane hodnotným doplňkem Vašeho interiéru (v tomto případě je na místě instalace na stěnu).
 7. Všechny varianty infrapanelů jsou vhodné pro spolupráci s jiným typem topení, zejména krbem v interiéru, který také využívá sálavé teplo.

Příklady topného výkonu infrapanelů

Níže pro Vás uvádíme přibližné výkony infratopení pro nejčastěji používané místnosti. Výkon infratopení je počítán podle místností v rozsahu 20 až 30W/1m3 vytápěného objemu.

 • Vstupní chodba: Plocha 2 x 4 m, strop 2,6 m - Infrapanel - 1x 450 W
 • Obývací pokoj: Plocha5 x 5 m, strop 2,6 m - Infrapanel – 3x 500W
 • Ložnice: Plocha 4 x 4 m, strop 2,6 m - Infrapanel - 2x 450W
 • Koupelna: Plocha 2 x 2 m, strop 2,6 m - Infrapanel 1x 400 W
 • Toaleta: Plocha 1,5 x 1,5 m, strop 2,6 m - Infrapanel 1x 200W
 • Garáž: Plocha 6 x 5 m, strop 2,6 m – Infrapanel 2x 500W

Přesný výpočet topného výkonu pro Váš byt, dům, nebo komerční prostor Vám po dodání stavebních plánů rádi provedeme.

Srovnání s jinými topnými systémy >

 

Údržba a opravy infratopení

Údržba spočívá v očistění vnějšího povrchu od prachu např. vysavačem nebo houbou, přičemž infrapanel musí být v tu chvíli odpojen od elektrické sítě. Opravy může provádět výhradně výrobce.

Záruční podmínky

 • Záruční doba na výrobek - 24 měsíců
 • Záruční doba na funkčnost - 60 měsíců

Záruka se nevztahuje na vady způsobené dopravou, případně neodbornou montáží a vady prokazatelně zaviněné nevhodným používáním.

Pro objednávky a technické řešení nás kontaktujte

tel.: +420 603 240 141 nebo e-mail: prodej@design-topeni.cz

 

Při zájmu uveďte do zprávy výšku stropu, velikost bytu, zda je prostor zateplený a zda se jedná o domácnost či komerční prostor.

Poptávka po topných panelech

Vyberte produkt, o který máte zájem.
Napiště nám doplňující informace. Uveďte, prosím, výšku stropu, velikost bytu, zda je prostor zateplený a zda se jedná o domácnost či komerční prostor.
Vypňte své jméno.
Vyplňte svoji e-mailovou adresu.
Nesprávný formát
Nesprávný formát

* takto označená pole jsou povinná

zaruka kvality 02

Nahoru