Informace k infrapanelům

Nízkoteplotní infrapanely jsou moderní způsob vytápění s nízkými pořizovacími náklady, velmi nízkou spotřebou, levnou sazbou elektřiny, jednoduchou instalací a velmi spolehlivým bezúdžbovým provozem. Jejich hlavní výhoda spočívá v přímém přenosu tepla do vytápěného prostoru.

Zvyšující se obliba vytápění pomocí infrapanelů

Moderní způsob vytápění infrapanely používají hlavně v Německu a Rakousku a stéle větší podíl mají i ostatní státy. Jejich oblíbenost stoupá hlavně proto, že moderní stavby a rekonstrukce mají velmi dobré izolační vlastnosti a tím malé tepelné ztráty. Pro jejich komfortní vytopení není ve většině případů potřebná složitá technologie drahá na pořízení, náročná na obsluhu, prostor a s přibývajícími lety další servisní úkony. Tyto technologie jsou většinou v podobě tepelných čerpadel a kotlů. U těchto typů vytápění je spojena nutnost dalších technických prostor, případně vystavění komínu a jeho udržování. Dále pak skladovací prostory na palivo a pracnost okolo některých systémů. Toto nese i další aspekty, že ne všichni členové jsou schopni obsluhovat složité technické zařízení, a tak i při menších obtížích je nutná spolupráce servisu, nebo montážní organizace. Samozřejmě technologicky složité zařízení nese i dražší servisní zásahy.

Infrapanely - jednoduchý a spolehlivý systém vytápění

Toto vše si lidé začínají uvědomovat, a proto hledají jednoduchý a spolehlivý systém vytápění, který je finančně dostupný a energeticky nenáročný. Hodně zákazníků se pak uchyluje k podlahovému vytápění a nebo infrapanelům, které mají na rozdíl od podlahového vytápění rychlý náběh a přímý přenos tepla do vytápěného prostoru. Většina uživatelů žije v prostorách (domech, bytech), které používají týden, co týden stejně, a proto chtějí zatopit na kmofortní teplotu když přijdou v danou hodinu domů a večer zase nastavit útlum topení. Toto je u podlahového vytápění problematické kvůli jeho dlouhého náběhu a doběhu, rovněž zvýšení teploty v místnosti trvá déle, protože se nahřívá v podlaze velká masa materiálu, a i přes izolační vrstvu část uniká do země, tím dochází ke ztrátám, které jsou na velké ploše docela značné.

zaruka kvality 02

Nahoru